نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید (قسمت دوم)

در قسمت اول از مقاله “نکات مهم سئو که برای افزایش رتبه در گوگل لازم است بدانید” درباره اهمیت سئو در دنیای مجازی امروزی صحبت کردیم و گفتیم از جمله نکات مهمی که در سئو باید به آن ها توجه کرد عبارتند از:

  • کلمه کلیدی مناسبی را برای تمرکز بیشتر انتخاب کنید
  • رقبا را مورد بررسی قرار دهید
  • بهترین محتوای ممکن را بنویسید

حال در این مقاله قصد داریم موارد دیگری را از نکات مهمی که در سئو باید به آن ها توجه کرد را بیان کنیم.

کلمه کلیدی مورد نظرتان را در عنوان مطلب تکرار کنید

کلمه کلیدی مورد نظرتان را در عنوان مطلب تکرار کنید

همان طور که در مقاله قبلی به آن اشاره کردیم، لازم است که برای محتوای خود، یک کلمه کلیدی که قصد دارید محتوایتان حول آن شکل بگیرید را در نظر داشته باشید. از آنجایی که یکی از مهم ترین بخش های یک مطلب، عنوانِ آن است، شما باید این کلمه کلیدی را در عنوان مطلب نیز تکرار کنید. با این کار می توانید مطمئن باشید که یکی از پارامترهای مهمی که می تواند در رتبه محتوای شما در گوگل تاثیرگذار باشد را رعایت کرده اید.

کلمه کلیدی مورد نظرتان را در زیرعنوان ها نیز تکرار کنید

کلمه کلیدی مورد نظرتان را در زیرعنوان ها نیز تکرار کنید

یکی از نکات مهمی که در سئو باید به آن ها توجه کرد این است که کلمه کلیدی مورد نظرتان را در زیرعنوان ها تکرار کنید. استفاده از تگ های h1، h2 و … در مطالبتان می تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی رتبه بندی محتوایتان در گوگل بگذارد. بنابراین سعی داشته باشید کلمه کلیدی که انتخاب می کنید را در زیرعنوان های محتوایتان نیز استفاده نمایید. البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که زیرعنوان هایتان را نیز با استفاده از تگ های heading مشخص نمایید.

کلمه کلیدی مورد نظر را در اسم و alt عکس هایتان بگنجانید

کلمه کلیدی مورد نظر را در اسم و alt عکس هایتان بگنجانید

یکی دیگر از نکات مهمی که در سئو باید به آن ها توجه کرد، قرار دادن کلمه کلیدی مورد نظر در اسم و alt عکس های محتواست. اگر در محتوایتان قصد داشتید که از عکس نیز استفاده نمایید که توصیه می کنیم حتما این کار را انجام دهید، حتما در اسم و alt عکس کلمه کلیدی مورد نظرتان را نیز قرار دهید. این کار شما تاثیر بسزایی در سئوی محتوایتان داشته و می تواند در رتبه بندی وب سایت شما در گوگل نیز تاثیرگذار باشد.

شما نیز دیدگاه و تجربیات خود را در خصوص نکات مهمی که در سئو باید به آن ها توجه کرد به اشتراک بگذارید.

منبع: پابلیشری