انواع تقلب در تبلیغات تلگرامی

تقلب در تبلیغات تلگرامی به عنوان دغدغه‌ای مهم برای سفارش‌دهندگان تبلیغ در تلگرام مطرح است! بیش از یک سال و نیم از نامحدود شدن اعضای کانال های تلگرام می گذرد و با تغییر هویت این پیام رسان به یک شبکه اجتماعی و تبدیل شدن به پر مخاطب ترین بستر فضای مجازی در کشور، بازار تبلیغات در کانال های تلگرام داغ داغ است!

اما روش‌های تقلب در تبلیغات تلگرامی چند مورد هستند؟

موسسین ادسنسور به عنوان اولین فعالین تبلیغات در تلگرام بنا به تجربه ای اجرای بیش از ۱۰۰۰ کمپین به روش‌های زیر رسیده اند:

بیشتر بخوانید

مناسبت‌های تیر ماه و ایده‌های بازاریابی مربوط به آنها

تیرماه

شروع فصل تابستان فرصت بسیار خوبی برای فراهم‌آوری و اجرای یک برنامه بازاریابی منسجم محسوب می‌شود. زیرا تعطیلات فصل تابستان آغاز شده و نوجوانان و جوانان، بیشتر به فکر تفریح و خرید کردن هستند و فقط کافیست که به درستی در دیدرَس آنها قرار بگیرید. در ادامه طبق روال گذشته، می‌توانید جدول مناسبت‌های تیر ماه را مشاهده کنید و ایده‌های مرتبط به ۱۰ مناسبت متفاوت را مطالعه کنید:

جشن آغاز تابستان

در اکثر برنامه‌های بازاریابی سالانه که معمولا پیش از آغاز سال فراهم می‌شوند، جشنواره‌های تابستانی جایگاه ویژه‌ای دارند. از فروشگاه‌های آنلاین گرفته تا کسب‌وکارهایی که خدماتی خاص ارائه می‌دهند، از این فرصت استفاده می‌کنند تا مشتریان خود را افزایش دهند و مشتریان گذشته خود را بازگردانند و در نهایت روی میزان فروش کسب‌وکار خود تاثیر مثبت بگذارند.

برای اینکه جشنواره موفقی داشته باشید، کافیست که مخاطب هدفتان را با پیشنهاداتی ویژه به سمت فروش سوق دهید. حتما لازم نیست که محصولات و یا خدمات خود را به حراج بگذارید و خیلی مواقع، هدایای جانبی، می‌تواند تعامل مورد نظر شما را با مخاطبتان ایجاد کند. کمپین‌ها و مسابقاتی که در شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شوند هم می‌توانند فرصت خوبی باشند تا بیشتر برند خود را در دید مخاطبان‌تان قرار دهید.

عید سعید فطر

خیلی از کسب‌‌وکار ها که در ماه رمضان جشنواره‌های فروش داشته‌اند، نتایج قرعه‌کشی‌های خود را در روز عید سعید فطر اعلام می‌کنند و فرصت بسیار مناسبی است که در شبکه‌های اجتماعی نیز این مورد را به خوبی پوشش دهند.

البته عید فطر هم می‌تواند بهانه‌ای برای یک تخفیف محدود و فقط برای یک روز باشد و فقط کافیست که به خوبی مدیریت شود تا برای کسب‌وکار شما سودآور باشد.

روز جهانی رسانه‌های اجتماعی

همه کسب‌وکارهایی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی به تولید و انتشار محتوا می‌پردازند، در روز جهانی شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانند به مخاطبان خود تخفیف ویژه‌ای روی محصولات و خدمات خود دهند و حتی کدهای تخفیفی ایجاد کنند که فقط برای این افراد در دسترس باشد. این استراتژی سبب می‌شود تا افراد بیشتری پست‌ها و حتی کد مربوط به این تخفیف را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و به همین دلیل، روی جذب مخاطبان جدید تاثیر خواهد گذاشت.

این روز توسط وب‌سایت مشیبل انتخاب و عنوان شد

روز جهانی جوک

انتشاراتی که در زمینه کتب طنز به فعالیت می‌پردازند، می‌توانند در این روز از افراد خلاق بخواهند تا جوک‌های جدید خلق کنند و به بهترین جوک‌ها جایزه بدهند. این انتشاراتی‌ها می‌توانند از مخاطبان خود بخواهند که بهترین جوک‌ها رای دهند و به این شکل، با آنها تعامل ایجاد کنند.

روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی

این مناسبت، فرصت خوبی است تا کسب‌‌وکارها یک کمپین CSR (مسئولیت اجتماعی) داشته باشند و با اطلاع‌رسانی در مورد آسیبی که پلاستیک به محیط زیست وارد می‌کند نیز افراد را تشویق کنند تا از جایگزین‌های این کیسه‌ها بهره ببرند. فراموش نکنید که این برنامه فقط برای کسب‌‌وکارهایی مناسب است که از پاکت‌های بازیافتی بهره می‌پرند و به هیچ وجه از کیسه پلاستیکی استفاده نمی‌کنند. زیرا یک تضاد می‌تواند کلی بازخورد بد برای کسب‌‌‌وکارها به همراه داشته باشد.

روز قلم

در این روز ناشران کتاب‌های چاپی می‌توانند کتاب‌های افراد مشهور و صاحب قلم را با تخفیف به فروش بگذارند و حتی برنامه‌هایی تدارک ببینند تا مخاطبان آنها بتوانند از نزدیک، افراد صاحب قلم معاصر را ملاقات کنند. در صورت انتخاب هر کدام از این برنامه‌های اجرایی، خوب است که تبلیغات صورت گرفته و افراد بیشتری جذب تخفیف یا آن برنامه شوند.

روز جهانی شکلات

روز جهانی شکلات، فرصت مناسبی برای فروشگاه‌های آنلاین است تا محصولاتی که در آنها شکلات به کار رفته را با تخفیف به فروش برسانند و در این روز، پیشنهاداتی ارائه دهند که افراد بیشتری تصمیم به خرید بگیرند. مثلا استفاده از استراتژی ارائه چند بسته متفاوت و چند مدل تخفیف گوناگون، می‌تواند روی موفقیت این برنامه بازاریابی نیز تاثیر بسیار چشمگیری داشته باشد.

روز جهانی مارها

این رویداد بیشتر برای باغ وحش‌ها مناسب است تا روی بلیط‌های خود تخفیف دهند و افراد را تشویق کنند تا از آنها بازدید کنند و لازم است که حتما اطلاعات دقیقی در مورد مارها، در اختیار مخاطبان خود قرار دهند.

از طرفی این روز برای تولیدکنندگان کیف هم می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و تحت یک کمپین مسئولیت اجتماعی باشد؛ به این شکل که فقط عنوان کنند که حامی حیوانات از جمله مارها هستند و همین مورد می‌تواند نظر افراد حیوان‌دوست بسیاری را به آنها جلب کند.

روز جهانی اموجی‌ها

شرکت‌هایی که به تولید اپلیکیشن‌های چت آنلاین می‌پردازند و تولیدکنندگان گوشی‌‌های همراه، می‌توانند در این روز یک بازی ساده و به صورت آنلاین طراحی کنند که اموجی‌ها در آن نیز نقش اصلی را ایفا کنند. در نهایت بین برندگان بازی، یک قرعه‌کشی انجام شود و جوایزی اهدا گردد.

از طرفی به اطلاع‌رسانی در این مورد بپردازند که چقدر اموجی‌ها توانستند به مخاطبان فضای آنلاین کمک کنند تا بتوانند به درستی احساسات خود را بیان کنند.

worldemojiday

یکی از پوسترهای مرتبط با این روز

روز جهانی شطرنج

شطرنج یک ورزش فکری محسوب می‌شود و به همین دلیل در خیلی از مجموعه‌های ورزشی مورد توجه قرار می‌گیرد و مخاطبان خاص خود را دارد. این مجموعه‌ها نیز می‌توانند برای مخاطبان این بازی، یک مسابقه درنظر بگیرند و در نهایت به افرادی که رتبه ۱ الی ۳ را کسب کردند نیز هدایایی اهدا کنند.

فروشگاه‌هایی که شطرنج به فروش می‌رسانند هم این فرصت را دارند تا روی این محصول خود تخفیف دهند و روی فروش این بازی فکری در فروشگاه خود نیز تاثیر بگذارند. بد نیست که به درستی در مورد فواید این بازی اطلاع‌رسانی صورت گیرد تا افراد جوان بیشتری جذب آن شوند.

منبع:بلاگ اد

تبلیغات پنهان چیست؟ و ۵ نمونه تبلیغ پنهان

تبلیغات پنهان

ویژگی‌های زیادی هستند که شما را در راه موفقیت یاری می‌کنند. ولی اگر می‌خواهید خصیصه‌ای را در خودتان تقویت کنید، ریز مواردی تمرکز کنید که اعتبار شما را افزایش می‌دهند.

تبلیغات پنهان (Subliminal Advertising) یکی از شیوه‌های جدید تبلیغات است که توانسته به واسطه جذابیتش، در این روزها بیشتر مورد توجه بازاریابان خبره قرار بگیرد.در این مطلب قصد داریم ۵ نمونه دیگر را عنوان کنیم که در لوگوی آنها و تبلیغاتشان حسابی از تبلیغات پنهان کمک گرفته شده اند:

بیشتر بخوانید

هدف‌گیری مجدد محصولات، سرویس مورد نیاز فروشگاه‌های اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

در گذشته تنها روش‌های تبلیغاتی شامل بیلبورد، روزنامه و رادیو تلویزیون بود. این روش‌های سنتی مزایا و معایب خود را داشتند و کسب‌وکارهای مختلفی از آنها استفاده می‌کردند. اکنون با روند رشد دنیای فناوری و حضور مشتریان در محیط‌های آنلاین طبیعی است که کسب‌وکارها نیز بخواهند در جای باشند که مشتریان و مخاطبان آنها حضور دارند.

بنابراین شکل جدید تبلیغات روی موبایل، اینترنت و سرویس‌های جانبی آنها به وجود آمد. تبلیغات آنلاین به روش‌های مختلف مانند بنر، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و غیره در حال اجرا است و مهم‌ترین مزیتی که این روش‌ها برای برای صاحبان کسب‌وکار به ارمغان آورده امکان ردگیری و آنالیز و البته هدفمند بودن این نوع تبلیغات است.

بیشتر بخوانید

۱۰ قانون بازاریابی در رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی

استفاده بهینه از قدرت محتوا و بازاریابی در رسانه های اجتماعی، می تواند به میزان موثر و قابل توجهی تعداد مخاطبین و مشتریان شما را افزایش دهد. اما شروع این کار بدون داشتن تجربه کافی و دیدگاه مناسب اندکی سخت خواهد بود. برای انجام این کار داشتن درک صحیحی از سازوکار زیر بنایی رسانه های اجتماعی کاملا ضروری است. پیروی ازاین ده قانون به شما کمک خواهد کرد که برای خدمت به مشتریان و نام تجاری تان زیر بنایی مناسب بسازید.

۱.قانون گوش دادن

برای موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی و محتوایی لازم است که بیشتر بشنوید و کمتر حرف بزنید. برای اینکه پی ببرید چه چیزی برای مخاطبان شما مهم است، محتوای مطالب ارسالی گروه های هدف را بخوانید و در مباحثه های آنها شرکت کنید و فقط در این صورت می توانید به جای به هم ریختن افکار آنها، ارتباطی موثر و ارزشمند برقرار کنید.

بیشتر بخوانید