بررسی رفتار کاربران در گوگل آنالیتیکس – بخش دوم

در بخش اول از مقاله بررسی رفتار کاربران در گوگل آنالیتیکس، به تحلیل رفتار کاربران وب سایت پرداختیم و گفتیم که با مراجعه به زیر منوی Behavior از بخش Audience و سپس کلیک روی گزینه New vs Returning، می توانید به تفکیک شاهد کاربران ثابت و جدید خود باشید.

اکنون در این قسمت نیز قصد داریم به دو بخش دیگر مرتبط با رفتار کاربران در گوگل آنالیتیکس بپردازیم. با ما همراه باشید.

کاربران دوره ای و جدید در گوگل آنالیتیکس

گزارش بعدی که از مجموعه گزارش های جامع بررسی رفتار کاربران می توان به آن اشاره کرد، Frequency & Recency است که به نحوی دیگر، به بررسی رفتار دوره ای و یا جدید بودن کاربران می پردازد.

با مراجعه به صفحه مربوط به این گزارش، در بالای صفحه با یک تب (Distribution) به همراه دو گزینه مواجه می شوید که Count of Sessions به صورت پیش فرض انتخاب شده است.

بیشتر بخوانید

چگونه درآمد وب‌سایت خود در تبلیغات کلیکی را افزایش دهیم؟

این روزها دغدغه بسیاری از وب مسترها کسب درآمد موثر بواسطه‌ی نمایش بنرهای تبلیغاتی است که این امر به عوامل گوناگونی مانند میزان بازدید روزانه، سایز بنر و جایگاه بنر بستگی دارد. از دیگر چالش‌های پیش رو، جلوگیری از نامرتب شدن ظاهر وب‌سایت و ایجاد مزاحمت برای کاربران توسط تبلیغات است.

باتوجه به مطلب فوق می‌خواهیم تجربه یکی از نمایش دهندگان ای‌نتورک را شرح دهیم:

دانلود گذر وب‌سایتی با رتبه الکسا ۴۶۵ ایران (در حال حاضر رتبه الکسای این سایت ۳۹۰ است)، در زمینه دانلود رایگان نرم افزار، موسیقی، فیلم و سریال فعالیت می‌کند. این وب‌سایت از تبلیغات کلیکی برای جذب درآمد خود استفاده کرده و برای افزایش این درآمد، راه‌کارهای زیر را با کمک ای‎نتورک پیش گرفت:

بیشتر بخوانید

فوری- تحریم دامنه های ایران توسط ریسلو

اگر مدیر یک وب سایت ایرانی هستید و یا این که صاحب یک دامنه بین المللی هستید، حتما خبر تحریم دامنه های ایران توسط ریسلو (resello) را تا هم اکنون شنیده اید! ریسلو (رسلو) یک کمپانی هلندی آمریکایی هستش که ریجسترار (ثبت کننده) بیش از 80 درصد از دامنه های بین المللی ایرانی ها محسوب میشه، تمام دامنه های بین المللی مشتریان بجنوردهاست نیز تا به هم اکنون توسط ریسلو به ثبت رسیده اند، خبر تحریم ریسلو برای دامنه های بین المللی ایرانیان موجی از رعب و وحشت را برای مدیران سایت های ایرانی به وجود آورده است، اما به راستی حقایق و شایعات مربوط به تحریم دامنه ایرانیان توسط ریسلو چیست؟

واقعیت تحریم دامنه ایرانیان توسط ریسلو resello چیست؟

در هفته اخیر، ریجسترار ریسلو با ارسال یک اطلاعیه ایمیلی به تمام نمایندگان خود در ایران اعلام کرد که باتوجه به تحریم های جدید آمریکا بر علیه ایران، این شرکت (resello) برخلاف میل باطنی قادر نیست که همکاری خود را با نمایندگان و کاربران ایرانی ادامه دهد، طی این نامه رسمی، ریسلو به بجنوردهاست و سایر شرکت های هاستینگ اعلام کرد که از 27 تیر ماه سال 1396 اجازه ثبت دامنه جدید و انتقال دامنه جدید از سایر ریجسترار ها به ریسلو وجود نخواهد داشت. دقت کنید که امکان انتقال از سایر ریجسترار ها به ریسلو وجود ندارد نه امکان انتقال دامنه ها از ریسلو به سایر ریجسترار ها.

بیشتر بخوانید

آشنایی با انواع تبلیغات اینترنتی

انواع تبلیغات اینترنتی را می‌توان به چند دسته تقسیم بندی کرد که در این مقاله به بررسی هریک از آنها می‌پردازیم. این دسته‌بندی‌ها عبارتند از:

  • روش پرداخت
  • دسته‌بندی استاندارد
  • تکنولوژی‌ها

انواع تبلیغات اینترنتی بر اساس روش پرداخت هزینه:

خلاف تبلیغات محیطی و چاپی که مدل‌های پرداخت هزینه آنها نیز محدود است، روش‌های متفاوتی برای پرداخت هزینه تبلیغات آنلاین وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم:

بیشتر بخوانید

بررسی رفتار کاربران در گوگل آنالیتیکس – بخش اول

گوگل آنالیتیکس

در قسمت قبلی از راهنمای کامل گوگل آنالیتیکس، به بررسی کامل گزارش Audience Overview در این ابزار تحلیلی کاربردی و رایگان گوگل پرداختیم.

اکنون در این قسمت از این راهنمای جامع قصد داریم رفتار کاربران در گوگل آنالیتیکس را بررسی کرده و به تحلیل آن بپردازیم.

بررسی رفتار کاربران در گوگل آنالیتیکس

در قسمت های قبلی، شما با پارامترهای مهم و پایه ای گوگل آنالیتیکس نظیر جلسه (سشن)، کاربر، بازدید از صفحه، نرخ پرش و … آشنا شده و همچنین طریقه بهره برداری از گزارش Audience Overview را نیز فراگرفتید.

اکنون قصد داریم رفتار کاربران را بررسی کرده و ببینیم که چه تعداد از کاربرانمان، از جمله مشتری های ثابت بوده و چه تعداد از آن ها کاربران جدید سایت به شمار می آیند.

بیشتر بخوانید